Genç Forum - E Kitap, İndir Bedava, Oku, 2015, Mesajlar, Resimler
Go Back   Genç Forum - E Kitap, İndir Bedava, Oku, 2015, Mesajlar, Resimler > Gencforum Bilgi ve Kültür > Sağlık ve Psikoloji

Sağlık ve Psikoloji Sağlık Sorunları,Hastalıklar ve Tedavileri,Psikolojik Sorunlar ve Daha Fazlası.

Kullanıcı Etiket Listesi

Yeni Konu aç Cevapla
Seçenekler Arama Stil
Okunmamış 07-08-2014, 13:26   #1 (permalink)
Banlı
Avatar Yok
 
Üyelik Tarihi: Jul 2014
Üye No: 18457
Mesajlar: 3
Konular: 3
Kaç Kere Teşekkür Etti: 0
Kaç Kere Teşekkür Aldı: 0
Standart Botoks


Botoks


Botoks Nedir?
Botoks, tıpta ve diş hekimliğinde kaslara giden sinirsel iletimi belirli bir süre bloke eden, tedavi ya da estetik düzeltmeler için kullanılan bakteriyel kökenli bir toksindir. Halk arasındaki genel inanışın aksine yılan ya da böcek zehiri değildir. Clostridium botulinum adındaki bir bakterinin toksininden (zehirinden) elde edilen bir ilaçtır. Oldukça etkili bir zehir olarak nitelenebilen bu madde sinirler ve kaslar arasındaki iletiyi kesintiye uğratarak felce neden olur. Çok az miktarda uygulanması durumunda kırışıklıkları gidermek için kullanılır. A,B,C1,C2 ,D E,F,G olmak üzere 8 ayrı çeşidi bulunur. Tıp doktorları ve diş hekimleri tarafından uygulanabilmektedir. Tıp doktorları tüm vücut üzerinde çalışabilirken, diş hekimlerinin yetki alanı yüz ile kısıtlıdır. Etki süresi üç ile dokuz ay arasındadır ve amaç kırışıklıkları azaltmaktır.

Botoks Nasıl Uygulanır?
İlaç boş bir şişe gibidir, görünen bir madde yoktur , içine belli oranda serum fizyolojik ilave edilerek taze olarak kullanılmaktadır. Bu çözelti belli kaslara, belli bölgelerde ve belli dozlarda enjekte edilir. Burada önemli olan yüz kaslarının anatomisini ve çalışma yönlerini iyi bilmek. Bu işi yapanlar kendi pratiklerini oluşturuyorlar. Enjeksiyon öncesi hastanın yüz ifadesinin, sık kullandığı mimiklerin, konuşma özelliklerinin çok iyi analiz edilmesi gerekiyor. Hastanın nelerden, hangi mimiklerinden şikâyet ettiği ve konuşurken istemsiz hareketler yaptığının farkında olup olmadığı belirlenmeli. Yani olay sadece yüz gençleştirme değil yüz kaslarının daha güzel ve daha dingin kullanımıdır. Sohbet sırasında ağırlıkla hangi kaslara yapacağımızı tespit ediyoruz. Bu bölgeleri lokal anestezi kremiyle uyuşturarak 20 dakika bekledikten sonra işlem uygulanıyor.. Kişinin yüz özelliklerine göre bir tedavi planı çıkartılarak bu plan doğrultusunda uygulama yapılır. Bu anlamda, yaşa bağlı olarak (antiaging) göz çevresinde alında ve kaş çatmayla oluşmuş çizgileri düzelten ve standart önerilen dozlar ve enjeksiyon noktaları var. Bazı asimetrik kaş , asimetrik alın ve kaş çatma gibi durumlarda yöntem biraz daha farklı uygulanabilir.
Botoks Yüzde Nerelere Yapılır?
Botox yüzde en çok göz kenarlarına, kaşların arasına ve alına uygulanır. Bunun dışında ağız çevresi ve boyun uygulamaları da yapılabilir.
Göz kenarları: Göz kenarlarına yapılan botox uygulamaları kaz ayağı adı verilen kırışıklıkları azaltır, kaş kenarlarını yukarı kaldırır, üst göz kapaklarındaki yığılmaları azaltır.
Kaş arası: Kaş çatmayı durdurur ya da zayıflatır. Kaşlar arasındaki dikey kızgınlık çizgilerini azaltır, kaşların iç tarafının hafif kalkmasını sağlar.
Alın: Kaş hareketlerini durdurur, alındaki yatay kırışıklıkları azaltır.
Dudak kenarları: Dudak çevresindeki dikey kırışıklıkları (sigara çizgileri) azaltır.
Dudak köşeleri: Alt dudakta belli noktalara yapıldığında dudak köşelerinin hafif yukarı dönmesini sağlar, dudak köşelerinden aşağıya inen üzüntü çizgilerinin hafiflemesini sağlar.
Burun ucu: Tam burunla üst dudak arasına yapıldığında burun ucunun hafif kalkmasını sağlar.
Burundaki tavşan çizgileri: Özellikle güldüğümüz zaman burun sırtında ve kenarlarında oluşan çizgileri azaltır.
Çene ucu: Çene ucundaki kırışıklıklar ve gamzelenmeleri azaltır.
Mona Lisa lift: Çene kenarı boyunca boyuna yapılan uygulamalarda, çene kemiğinin üzerinde yığılmış olan yüz cildinin yükselmesini ve yığılmanın azalmasını sağlar.
Boyun: Boyunda, hindi boynu görünümüne yol açan dikey bantların ortadan kalkmasını ya da azalmasını sağlar.
Botoks - www.gencfrm.gen.tr
Artel isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Okunmamış 10-28-2016, 15:45   #2 (permalink)
Banlı
Avatar Yok
 
Üyelik Tarihi: Oct 2016
Üye No: 27357
Mesajlar: 3
Konular: 0
Kaç Kere Teşekkür Etti: 0
Kaç Kere Teşekkür Aldı: 0
StandartÇok güzel bir yazı bende botoks yaptırmayı düşünüyorum.. Botoks - www.gencfrm.gen.tr
ayşeyağmurbaşaran isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Cevapla

Etiketler
botoks, dr ahu ozbilen, yüz

Seçenekler Arama
Stil


Paylaşım - Arkadaşlık - Sohbet - Eğlence - Muhabbet - Resimli Şiirler - Aşk - e-kitap indir - Oyun - Bilgi - Haberler - Bayan Avatarları - Sinema - ebook indir - Günlük Burç Yorumları - Msn - Avatarları, Nickleri, İmzaları..
Forum Sosyal
Powered by vBulletin® Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2018, vBulletin Solutions, Inc.
Search Engine Friendly URLs by vBSEO 3.6.0 RC 2


gencfrm.gen.tr Her Hakkı Saklıdır